Iškrovos diena su „Fit Food“ sulčių programa

pradedantiesiems

Pirma pasakysiu, kad valgyti mėgstu LABAI. Jei norite sugadinti nuotaiką, atimkite iš manęs pietus, o jei ketinate rimtai susipykti – ir vakarienę. Jei ji bus neskani, būsiu rūgšti, kaip rūgštynių sriuba, o jei patiks, pakviesiu į antrą pasimatymą.

Juokauju! Bet tiesa ta, kad valgyti mėgstu, o urzgiančio pilvo – ne. Todėl apie iškrovos dienas, badavimą ir dietas žinau tik iš knygų ir folkloro. Bet kai iš draugės gavau dovanų „Fit Food“ sulčių programą, supratau, kad neplanuotas pasninkas bus. Sultys yra gerai ir aš jas mėgstu, tačiau už viską labiau neramino mintis, kad jų gi nepakramtysi.

Ačiū tau, mieloji, kad tai buvo tik vienos dienos iššūkis. Aš jį priėmiau ir per dieną išgėriau tris litrus vaisių, daržovių sulčių, kurios man atstojo sriubą, salotas ir net desertą. Štai taip!

Iš keturių „Fit Food“ siūlomų sulčių programų pasirinkau „Pradedančiųjų“ – joje daugiausia sulčių buteliukų (6 vnt.), du iš jų – riešutiniai kokteiliai. Tai teikė vilties, kad diena prasidės ir pasibaigs kiek sotesniu pilvu.

Nusprendus pasiimti sulčių dieną reikėjo laikytis kelių taisyklių: kelias dienas prieš tai nevalgyti sunkaus maisto, iškrovos dieną atsisakyti kavos ir gerti kuo daugiau vandens (nes sultis organizmas supranta kaip maistą). Pirmąjį kokteilį išgerti pusryčiams, o kitus – kas 2-3 valandas arba kada norisi. Kaip rašoma „Fit Food“ svetainės D.U.K., programos metu alkio justis neturėtų, nepatogumų gali kilti tik dėl rutinos pokyčio ar emocinio prisirišimo prie maisto.

Ką gi, pažiūrėsime.

1 KOKTEILIS
„Anakardžių pienas“
(šarminis vanduo, anakardžiai, džiovintos datulės, vanilė, Himalajų druska)
Nors ryte valgyti labai nesinorėjo, o ypač kažko riebaus ir riešutinio, šis kokteilis žemyn nugurgėjo švelniai ir maloniai. Maistingiausias ir desertą atstojantis kokteilis žavus savo riešutiniu skoniu ir nekalta datulių saldybe. Man priminė kakavą, nuo kurios tapo jauku ir gera.

anakardziu pienas

Tu buvai man pats skaniausias. Ir sočiausias, ir jaukiausias. Tikra ryto palaima. Išalkusiųjų paguoda.

2 KOKTEILIS
„Dviese Karibuose“
(obuoliai, ananasai, mėtos)
Dar prieš vidurdienį jaučiausi gana rami, tačiau buvo labai smalsu paragauti daugiau, todėl atėjo eilė atostogų kokteiliui „Dviese Karibuose“. Nuostabiai gaivus ir vasariškas derinys, saldus, lengvas ir nerūpestingas. Ne pavalgymui, o tiesiog nuotaikai pakelti. Puikia pavyko – gerčiau ir šiaip.

3 KOKTEILIS
„Karališkos šaknys“
(obuoliai, ananasai, burokėliai, špinatai, petražolės, citrinos, mėtos)
Praėjus porai valandų po pusiaudienio mintys, o kartu ir skrandis ėmė reikalauti maisto. Juos apgauti turėjo „Karališkos šaknys“. Lūpas dažantis burokėlis išties jautėsi, bet ne per stipriai, nes obuoliai ir ananasai dengė jų šakninį skonį. Citrina šliūkštelėjo rūgštelės, tad išėjo gana pikantiška burokėlių sriuba. Po jos tapo kiek pilniau (tai jausmas, kai teliūskuoji viduje), bet šio jausmo su sotumu nesupainiosi.

4 KOKTEILIS
„Žaliasis eliksyras“
(obuoliai, ananasai, agurkai, špinatai, citrinos, imbierų šaknys)
Apie 17 valandą alkanos mintys ėmė atakuoti visu pajėgumu. Nejučia ėmiau planuoti vakarienės meniu ir užsimiršusi įsidėjau mažylio sriubos šaukštą į burną. O, varge. Kaip norėjosi ko nors sotaus ir riešutinio. Deja, laukiantis „patiekalas“ buvo perregimai lengvas. Jei pietums būčiau sukirtusi ką nors sotesnio, „Žaliasis eliksyras“ būtų puikus digestivo. Virškinimo ugniai palaikyti stipriai kaitino imbieras, citrina, o agurkai ir špinatai suteikė gaivos. Obuolių ir ananasų bazė įnešė saldumo, tik gal po trečio karto šitas intro tapo kiek per nuobodus.

5 KOKTEILIS
„Super žaliasis“
(obuoliai, agurkai, špinatai, lapiniai kopūstai kale, romaninės salotos, salierų stiebai, petražolės, žaliosios citrinos, imbierų šaknys)
Didysis „noriu valgyti“ įvyko apie 20 valandą, nes iki tol, jei net diena nebūna susiklosčiusi sėkmingai, vakarienė vainikuoja viską. Kad esu priklausoma nuo šito ritualo supratau, kai parduotuvėje užsiplieskiau dėl sūrio gabaliuko. Tuomet greitomis buvau pargabenta namo ir atsidariau „salotas buteliuke“ – kokteilį iš agurkų ir žalėsių. Tai pats sveikuoliškiausias gėrimas – rūgštokas, su stipriai juntamais salierais ir petražole, rūgščiomis žaliosiomis citrinomis ir karštaisiais imbierais. Tuo metu, kai labiausia trokšti kažko sotaus ir pilno, ši rūgštelė ne juokais paerzina charakterį. Bet kartojant mantrą sveĩka! viską išgeri ir stebuklingai pasidaro geriau.

6 KOKTEILIS
„Naminis migdolinis“
(šarminis vanduo, migdolai, džiovintos datulės, vanilė, malti cinamonai, Himalajų druska)
Tiesą sakant, jo jau nebereikėjo. Vakarop suskaudo galvą ir gerokai anksčiau suėmė miegas, tad paskutinį buteliuką prasukau tik dėl smalsumo. Gurkštelėjau ir palikau namiškiams. Jis ne toks sotus ir švelnus, kaip „Anakardžių pienas“, bet riešutinis ir gurgiančiam pilvui tiktų. Manajam, matyt, nusibodo skųstis ir mes susitaikėme palaukti ryto.

sulciu_programa

Kaip buvo gera nieko negaminti, nes visas dienos davinys – čia!

RYTAS
Kitą rytą atsikėliau tokiu plokščiu pilvu, kad būčiau galėjusi pozuoti reklamai. Ir valgyti, valgyti, valgyti! Jei pasakytumėte, kad manęs laukia naujas šilkinis kokteilis, dievaži, būčiau apsiverkusi. Didžiai gerbiu pasninkautojus ir ilgesnių distancijų badautojus – supratau, kad esu be galo priklausoma nuo maisto ramybės ir skonio harmonijos. Tai mano geros jausenos pagrindas.

BET. Iškrovos dienos, tokios, kaip ši, nėra kažkas neįmanomo. Tai ir sveikata organizmui, ir poilsis šeimininkei (tai tikrai labai didelis privalumas, patikėkite!). Ir bet kokiu atveju tikrai nepakenks, jei tam maisto kultui truputį pakirpsime sparnus.

Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *