ODĖS ODAI: subtilios žinios apie odos grožį

odes_odai

Štai jums visi atsakymai apie odą.

Tikiu, kad juos gausite visus. Ir ne tik, kokį aliejų pasirinkti, kokį kremą susimaišyti, bet ir daugiau. Ties šiuo „daugiau“ aš paprastai, atsakydama į laiškus, reikšmingai stabteliu. Ir klausiu savęs, ar tęsti.

Ar rašyti besiskundžiančiai mišria oda merginai, kad nėra aliejų vien sausai ar vien riebiai odai. Kad gamta ne kosmetikos laboratorija, kur prisirpsta mūsų poreikiams pritaikyti produktai. Ar sakyti, kad spuogai ne vien dėl to, kad sudirgo oda. Ar ji, toji mergina, nenumes mano laiško ties ta eilute, kur atsargiai teirausiuosi, kuo ji maitinasi, gyvena, ką galvoja… Ar ne per gilią šaknį iškasiu, ar neatgrasysiu. Juk pasiryžusiai iškeisti pudruotą sluoksnį į aliejaus lašą – tai jau labai daug! Ir apskritai, ar man jai apie tai kalbėti.

Oda yra paslaptingas, mistiškas organas. Kai žiūriu į juo apvilktą kito naujo žmogaus veidą, mėgstu spėlioti: aha, štai jis, smaguriautojas, aaa, ji toji, mėgstanti šeštadienio naktis mieste, o ši labai išgyvena dėl tų trijų nubalintų rausvų viršukalnių, dėl tempo, streso, matyt, ėmusių ir taip nevykusiai iššokusių čia pat ant skruostų. Mėgstu stebėti žmones ir jų odą, nors nepasakyčiau, kad itin puoselėju savąją. Tiesiog mudvi tiek daug patyrėme, kol radome, kas vienai tinka, o kita kur turi pasistengti. Ir nors kelionė prasidėjo nuo teisingos priežiūros, pasibaigė ji jogos klasėje, ajurvedos studijose ir tinklarašiu, kurį, greičiausiai, skaitote.

Tad jei papasakočiau jums šią istoriją, tai būtų tik istorija, gal kiek pamokanti, gal kiek padrąsinanti. Bet aš norėčiau, kad jus įkvėptų, užburtų ir priverstų pamilti savo odą taip, kaip niekada anksčiau. Kad nežiūrėtumėt į ją tik kaip į dangalą. Kad patirtumėte ją kaip gyvą, pulsuojančią teisybės membraną, kuri lyg detektorius tratatuoja visą tiesą apie jus. Apie jausmus, apie įpročius, apie būsenas. Ir tuomet suprasite, kad atsakymas, kurį aliejų pasirinkti, tai tik vienas iš begalybės, kuris šiuo metu rūpi jums. O jūsų odai?

Tikiu, kad gausite atsakymus į visus savo klausimus. Ir net į tuos, kurių neuždavėte. Ir tai bus didžiausios mano svajonės išsipildymas.

LABAI KVIEČIU. Nuo balandžio 30 dienos. Su trimis ypatingomis mano guru. Daugiau www.gurusau.lt.

Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *