Veganuary – veganiškas sausis. Kodėl aš dalyvauju?

veganuary

Naujus metus pradedu maisto iššūkiu. Kaip ir dar koks keletas tūkstančių avantiūristų, prisidedu prie britų veganų poros jau antrus metus rengiamos akcijos – veganiško sausio. Veganuary – taip gražiai angliškiai pavadintas šis sausis jau subūrė nemažai pasekėjų Instagram‘e ir Facebook‘e, kur jie dalijasi savo patiekalų nuotraukomis ir pasiekimais gaminant be jokio gyvulinės kilmės produkto.

Kodėl tarp jų esu aš? Nes mėgstu iššūkius ir eksperimentus. Pamenu, pirmąjį grožio eksperimentą dariau prieš penkerius metus. Tąkart pasiryžau visą mėnesį nenaudoti kreminės pudros ir teptis tik aliejais. Jaučiausi lyg nuoga, mat visa tiesa išlindo į paviršių – tuomet dar nemokėjau rūpintis oda, tepiau cheminius kremus ir po storu sluoksniu slėpiau spuogus. Tas mėnuo buvo kaip niekad sunkus, tačiau po jo viskas pasikeitė. Be jokio gailesčio išmečiau visas priežiūros priemones ir visa galva panirau į alternatyvų paieškas. Taip gimė PATI SAU.

Taigi, tie eksperimentai. Niekada nežinai, kur jie nuves. Kaip ir nesenas bandymas grožio ir sveikatos sumetimais visą mėnesį kasdien išgerti po tris litrus vandens (kaip man sakėsi, skaitė „Pati sau“ Facebook sekėjai). Dabar vanduo – dar vienas naudingas mano įprotis.

Ar Veganuary išmuštruos dar vieną – bus matyti. Tačiau, manau, bus įdomu. Ieškoti ir atrasti naujų patirties kampų, mėginti save, mokytis ir, aišku, maitintis kitaip. Nes grožis sklinda iš vidaus, tiesa? Juokinga. Tai skamba taip banaliai, bet tuo pačiu teisingai, kad nėra kuo šios frazės pakeisti. Ir turiu pripažinti, kad slaptas noras būtų dar kartą sau ją patvirtinti, nes, dievaži, kartais jaučiuosi kalta į klausimus apie aliejus spuoguotai odai atrašydama klausimu – o kaip Jūs jaučiatės, kaip maitinatės?

Tikiuosi, liksite kartu. Skaitysite, seksite, pasigausite įkvėpimo ar net prisidėsite. Nes palaikymas yra gerai. Juk dėl ko daugiau mes čia buriuojamės ir save auginame? Dėl savęs pačių.

Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *