Skaitytojos eksperimentas: 6 savaitės be šampūno

MA-URI pvz 1

Trečius metus Norvegijoje gyvenanti Kristina yra polinezietiško masažo MA-URI meistrė ir didelė natūralumo šalininkė. Kartu ji – tinkalarščio „Pati sau“ sekėja, kuri, perskaičiusi straipsnį apie judėjimą be šampūno („no poo“), sutiko pasidalyti savo plaukų istorija. O ji netrumpa ir tikrai intriguojanti. Nusprendusi įprastą šampūną pakeisti natūralia priemone, Kristina išbandė sodą, kiaušinį, miltus ir net šešias savaites galvą trinko tiktai vandeniu! Po visų šių eksperimentų ji visgi rado tą vienintelę priemonę, kuri tobulai tinka jai ir jos plaukams.

– Kaip nusprendei atsisakyti šampūnų, kas tam pastūmėjo?

– Iki to ėjau pamažu. Kažkada namuose radau savo vaikystės plaukų sruogą ir palyginau ją su dabartiniais savo plaukais. Atrodė kaip kito žmogaus. Prisimenu, vaikystėje užtekdavo trinkti galvą vos kartą per savaitę, o vėliau tas trinkimas vis dažnėjo ir dažnėjo. Ėmiau vis daugiau skaityti apie kosmetikos sudėtį ir lentynoje pamažu išsirikiavo šampūnai be parabenų ir kitų priedų. Gyvendama pagal MA-URI filosofiją ir būdama išvien su gamta, natūraliomis pakeičiau visas savo grožio priemones – atsisakiau sintetinių kvapų, kremų, rutulinių dezodorantų. Beliko atsisakyti tik šampūno. Leisdamasi į natūralios plaukų priemonės paieškas norėjau, kad ją būtų paprasta rasti bet kur nukeliavus ir neapsunkinti savęs šampūnu bei balzamu. Na, ir, aišku, siekiau turėti sveikesnius plaukus.

– Papasakok, kaip viskas vyko. Ką bandei, kaip į tai reagavo oda ir plaukai.

– Pirmiausia išbandžiau paprastą valgomąją sodą, ištirpintą vandenyje. Ir buvau labai maloniai nustebinta. Kuo? Kad nebereikėjo balzamo. Negalėjau patikėti, kad jo tiesiog nereikėjo. Aišku, jausmas buvo keistas, kai plaunant plaukai neputoja, atrodo, neišsiplaus. Bet plaukai likdavo švarūs. Be to, po tokio galvos trinkimo išslinkdavo stebėtinai mažai plaukų. Gaila, tuo džiaugiausi neilgai. Soda pradėjo sausinti galvos odą. Nusprendžiau, kad ji man per agresyvi ir ėmiausi visos eilės naujų eksperimentų. Pirmiausiai „žaidžiau“ su rasulo moliu, tačiau jau iš karto pastebėjau, kad jis labai sausina plauką ir odą, labai sunkiai išsiplauna duše. Toliau sekė kiaušinis. Jis visai tiko, tačiau erzindavo likęs kvapas plaukuose. Tada bandžiau miltus. Nusivyliau kaip ir moliu. Gal jie ir mažiau sausino odą, tačiau sunkiai išsiplaudavo. Viskas atrodė per daug komplikuota, taip pat ir vonia, paskendusi miltuose… Po visų „tinka“ ir „netinka“ ryžausi šešių savaičių eksperimentui tik su vandeniu.

vanduo

Po dviejų savaičių plaukų trinkimo vien tik vandeniu

– Beveik du mėnesius netrinkti galvos jokia priemone… Kaip atrodė plaukai?

– Tiesą pasakius, rezultato tikėjausi geresnio. Nors man sunku nebuvo ir kvapas plaukuose neatsirado, bet ir neliko to švarių plaukų jausmo, jie pasidarė sunkesni, ilgai natūraliai džiūdavo. Norėdavosi juos kišti po vandeniu kiekvieną dieną, o juk siekis buvo to nedaryti kasdien. Per visą šį laiką gal tik kartą teko prisidengti galvą skarele, kai dirbau su didesne grupe žmonių. O šiaip niekas ir nepastebėjo.

– Koks didžiausias šių bandymų atradimas?

– Muilo riešutai. Iki šiol nesuprantu, kodėl jų neišbandžiau pirmų, juk buvau įsigijusi drabužiams skalbti. Muilo riešutų nuoviras išties buvo tai, ko ieškojau ir kas man tiko labiausiai. Mano plaukai nedažyti, tad plaudama jais visai nepasigendu balzamo. Su šiuo atradimu pusmetį trukę mano eksperimentai baigėsi. Muilo riešutais plaukus trenku kartą per savaitę jau visą pusmetį. Nors juk sakoma: niekada nesakyk niekada. Skaičiau, kad Lietuvoje labai populiarūs kaštonai yra ne ką prastesnė priemonė nei muilo riešutai. Jau smalsu tai pabandyti.

Penki mėnesiai su muilo riešutų nuoviru. Kristinos plaukai atrodo nuostabiai

Penki mėnesiai su muilo riešutų nuoviru. Kristinos plaukai atrodo nuostabiai

– Ką rekomenduotum dvejojančioms, ar verta bandyti atsisakyti šampūno?

– Sunku būtų kažką bendro rekomenduoti, juk kiekvienos plaukai skirtingi, oda skirtinga, skirtingas net ir gyvenimo būdas. Bet jei kuri skaitytoja nuspręstų pabandyti, patarčiau pradėti nuo muilo riešutų. Nereikėtų išsigąsti visai kitokio pojūčio taip trenkant galvą: sudrėkinus plaukus nuoviru jie pasidaro kietesni, lyg šiurkštūs. Po 3-5 minučių reiktų nuskalauti vandeniu tol, kol plaukai vėl taps minkšti ir švelnūs. Nuoviro kvapas man malonus, šiek tiek primena giros kvapą, tačiau išskalavus plaukus jo nelieka.

– Apie Tavo plaukus sužinojome kone viską, papasakok daugiau apie save.

– Šiuo metu su šeima gyvenu Norvegijoje ir, nors baigiau ekonomikos mokslus, save vadinu menininke – užsiimu fotografija ir atlieku MA-URI masažus. Pastarieji yra visai kitokie masažai, nei mes esame pratę, tai – šokio ir prisilietimo menas. Be šių užsiėmimų kartu su mylimuoju muzikuojame: grojame būgnu, gongais, tibetietiškais dubenimis, fleita, kalimba ir kitais instrumentais. Laisvalaikiui renkamės kitokią veiklą, vaikštome į širdies šokius, kur žmonės ateina pasisemti energijos iš judesio. Mėgstame aktyvų laisvalaikį – sportą, jogą, kalnus, taip pat ir pasyvų – meditaciją, knygas, filmus, buvimą dviese. Dabar išgyvenu laikotarpį, kai jaučiuosi labiausiai moteriška, žavinti, harmonijoje su savimi. Nuostabu, kai šis moteriškumas sklinda iš natūralumo. Juk nėra didesnės dovanos gyvenime, kaip būti mylimai tokiai, kokia esi iš tiesų, o ne sukurta kosmetikos pramonės ir reklaminių žurnalų.

Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *