Aromatinės vakarienės – ir skrandžiui, ir jausmams

  • dublis3
  • dublis1

Gal dar negirdėjote, bet Vilniuje esančiame bistro „1 dublis” vasaros pradžioje vyko Lietuvoje analogų neturinčios aromatinės vakarienės. Garsus virtuvės šefas Deividas Paspaliauskas ir natūralios kosmetikos „Marmozel“ kūrėja Vilma Žmakova savo uosles apjungė bendram projektui, kurio metu bistro lankytojus stebino ypatingai kvepiančiais patiekalais. Šį rudenį aroma vakarienės vėl atgims.

Apie maisto kvėpinimą ir aromatingą valgymą pasakoja pati Vilma.

Vilma_Zmakova

– Kas yra aroma vakarienės ir kaip jos vyksta?

Pirmąsias aroma vakarienes rengėme Deivido erdvėje bistro „1 dublis“. Deivido vakarienės ir taip yra ypatingas skonio ir estetikos potyris, o naudodami eterinius aliejus ir gėlių vandenis – hidrolatus, mes šiam potyriui papildomai suteikiame kvapo. Pavyzdžiui, įsipylę stalo vandens iš grafino burnoje galite pajusti rožės skonį ir kvapą. Kvepėti gali net jūsų šilta lėkštė, kurią prieš tiekdamas maistą šefas patepė šalavijo eteriniu aliejumi. Taigi mes išties smagiai žaidėme kvapais, juos subtiliai paslėpdami, kad jie tik papuoštų, o ne persmelktų patiekalo kvapą. Lankytojai šias mūsų užuominas rasdavo ir tai jiems būdavo išties malonus aromaterapinis vakarienės akompanimentas.

– Eteriniai aliejai ir hidrolatai – maistui? Ar nesusilaukėte skeptiškų vertinimų, kad maistui naudojate kosmetiką?

– Ne, nesusilaukėme. Man kaip tik džiugu, kad aroma vakarienės leidžia suprati, kad eteriniai aliejai nėra vien kosmetika. Juk tai augalas ir gali būti naudojamas visur. Tokios nuostatos ir baimės gali būti kilusios iš to, kad esame linkę manyti, jog medicina, kosmetika yra kažkas sudėtinga: formulės, laboratorijos, chemija… O natūralūs dalykai yra paprasti ir praktikoje taikomi lanksčiai.

dublis2

– Kokius kvapus naudojate patiekaluose? Kokie deriniai, Jūsų manymu, labiausiai pavykę?

– Paprastai Deividui siūliau tuos augalų kvapus, kurie yra ne tokie parfumeriniai. Na, kad žmonės nepamanytų, kad odekoloną geria (juokiasi). Tad maiste dažniausia kvepia prieskoninių žolelių eteriniai aliejai. Kas su kuo dera? Puiku kardamonas deserte, pipirmėtė, mėta vandenyje. Tikrai nuostabus yra ajero kvapas, kurį kartą Deividas buvo integravęs į savo firminių ledų deserto padažą. Gaivūs rožiniai ledai ir ajeras – tiesiog pakylėja! Ir apskritai, ajero kvapas skaidrina protą, pripildo ramybės. Labai rekomenduoju jį skubantiems ir išvargusiems miestiečiams – ne kartą mačiau, kaip toks žmogus persimaino akyse vos jį užuodęs.

– O kuo eteriniai aliejai skiriasi nuo džiovintų prieskonių, kuriuos mums įprasta naudoti maiste?

– Sausas prieskonis labai skiriasi nuo eterinio aliejaus. Eterinis aliejus turi ką tik nuskinto šviežio augalo kvapą, o džiovintuose prieskoniuose nebėra šių gaivių natų, kurios iš karto sulekia į nosį. Tad aroma vakarienes labai rekomenduoju savo namuose rengti žiemą, kai vasaros kvapų nebelieka, kai atvežtinės daržovės būna beskonės, nes bekvapės. Žiemos patiekalus papildžius kvapais mūsų virtuvė labai praturtėtų, o mes ne tik patirtume taip vadinamąją aromaterapiją, bet ir pagerėtų mūsų virškinimas. Taip, eteriniai aliejai, kaip ir visos žolelės, veikia mūsų organizmą, gerina sveikatą ir, tuo pačiu, teigiamai veikia emocijas.

– Ką pati kvapnaus gaminate namuose?

– Mėgstu virti kvapnią, skanią ir tuo pačiu naudingą arbatą su rožių vandeniu ir šafranu. Į verdantį vandenį dedu patraiškyto kardamono sėklų, truputį šafrano, jei turiu, kelis rožių žiedelius ir įpilu šaukštelį rožių vandens. Galima pasigaminti kvapnios druskos – tiesiog į druską įlašinu kelis lašus prieskoninės žolelės eterinio aliejaus, išmaišau ir naudoju patiekalams gardinti.

Kitas nuostabus, bet vasarinis desertas – braškės, mirkytos rožių vandenyje. Itin paprastas, todėl labai jį mėgstu. Apšlakstau braškes rožių hidrolatu, užberiu rudojo cukraus ar medaus, išmaišau ir palieku valandėlei įsigerti. Tai sveikuoliška alternatyva tradicinėms braškėms šampane.

braskes

– Ir pabaigai, kur galima sužinoti apie būsimas aroma vakarienes?

– Apie planuojamas aroma vakarienes pranešame „Marmozel“ „Facebook“ paskyroje. Manome, jų bus vėlų rudenį arba gilią žiemą. Su kuriuo virtuvės šefu, kol kas nežinome. Sekite naujienas.

Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *