Apžvalga: „Ambroozija“ – natūralumo kompromisas grožiui

ambroozija_gaminiai

Natūrali, rankų darbo kosmetika šiandien nėra naujiena. Jos visai paprastai galite pasigaminti pačios arba įsigyti šviežios kosmetikos parduotuvėse. Pastarųjų nebereikia su žiburiu ieškoti – auganti paklausa vis dažniau paskatina iš namų praktikos žengti į tikrą verslą. Apie tai, kokia kosmetika tokių gamintojų lentynose, kokiomis žiniomis ir ketinimais grįsta jų grožio pramonė, bandome sužinoti ir papasakoti jums. Šį kartą lankomės kosmetikos parduotuvės „Ambroozija“ svečiuose.

Kosmetikos verslo pradžia

„Ambroozija“ įkūrėjos – Nomeda ir Jurgita. Nomedą sutiksite besisukiojančią Vilniuje, Totorių g. 7-1 esančioje parduotuvėje, o Jurgita savo sodyboje Trakų rajone kuria ir maišo „Ambroozijos“ produktus. Abi moterys – senos kurso draugės, baigusios lietuvių filologijos studijas. Pirmoji natūralia kosmetika susidomėjo Jurgita, kuri ja lepino ir gydė visą savo gausią šeimą. Įkalbėjusi savo gaminius išbandyti ir Nomedą, Jurgita įgijo ne tik nuoširdžią bendramintę, bet ir verslo partnerę. Šį birželį „Ambroozijai“ sukanka vieneri.

Pavadinimai ir jų reikšmės

Ambrozija – tai graikų dievų maistas, kuris, pasak legendų, suteikdavo jiems amžiną gyvenimą ir jaunystę. Nors taip pasivadinusios parduotuvėlės pavadinimas šmaikščiai pakoreguotas, anot jos savininkių, antikinė reikšmė vis tiek išsaugota. Tačiau tai ne vienintelė mitų ir legendų apraiška. „Ambroozija“ produktų etiketėse pastebime, kad „dievų maistas“, supilstytas į indelius, yra gavęs senovės lietuvių dievybių vardus: Lazdona, Gabija, Žemyna, Vėjas.

parduotuve2                             parduotuve1

Kremų receptai

Kremo kūrimas – tai ne tešlos blynams minkymas. Jo ingredientai turi būti kruopščiai atrinkti ir suderinti, kad jų sąveika lemtų harmoningą grožio tepalą. Augalus pagal jų savybes, ryšį su planetomis, energijų karalystėmis (5 elementais arba stichijomis) klasifikavo jau senovės gydytojai, astrologai, dvasininkai, senųjų medicinų atstovai. Tuo tarpu „Ambroozijos“ kremų receptūros gimsta remiantis asmenine patirtimi. Anot Jurgitos, jos mišiniai patikrinti daugybe praktinių bandymų, kai augalų pagalba ji gydė savo vaikus, sprendė odos problemas. Pastarasis patyrimas ir perskaityta literatūra leido atrasti savo mėgstamus derinius, kurie imti naudoti „Ambroozijos“ produktuose.

Aliejų kokybė

Gyvoji kosmetika veikia lėtai, bet užtikrintai. Tokia kosmetika nėra pigi, nes jos sudėtinės dalys yra rinktinės ir itin aukštos kokybės. Savo geru vardu besirūpinantys tokios kosmetikos gamintojai akylai renkasi žaliavos tiekėjus, tikrina žaliavos auginimo, rinkimo ir gamybos procesus, todėl gali laiduoti kokybę. Paklausus, kaip tiekėjus rinkosi „Ambroozija“, Nomeda atskleidė, kad jais tapo draugai iš Prancūzijos, jau keletą metų pirkę ir tiekę aliejus iš viso pasaulio. Įkūrus verslą Lietuvoje jie natūraliai ėmėsi dirbti kartu.

Ekoskalė

„Ambroozija“ produktuose naudojami aliejai ir gėlių vandenys nėra ekologiški, jie natūralūs. Šios parduotuvės lentynose galima rasti grynų gamtos produktų − tik iš aliejų pagamintų mišinių veidui, kūnui, rankoms, plaukams. Čia taip pat siūloma kremų, kurių sudėtyje yra augalinės kilmės emulsinis vaškas (Methyl Glucose Sesquistearate) ir konservantas (Dehydroacetic acid). Šios, nors natūraliai gamtoje tokiu pavidalu nesutinkamos medžiagos, yra leistinos naudoti kosmetikoje. Jų turintys kremai lengvai geriasi, yra minkšti ir purūs, todėl tinka tik pažintį su šia kosmetika pradėjusiems žmonėms. Mišiniuose rasime ir kitų šiuolaikinių technologijų išgautų aktyviųjų komponentų – augalinį gliceriną, hialurono rūgštį (veido šveitiklyje „Žiezdrė“), kofeiną (anticeliulitiniame kūno aliejuje „Milda“).

Išskirtinumas

Paklausta, kuo „Ambroozija“ skiriasi nuo kitų kosmetikos gamintojų, jos bendrasavininkė Nomda sako, kad jų parduotuvėlėje − bene plačiausias natūralios kosmetikos pasirinkimas, o didžiąją dalį produktų sudėties sudaro ne vanduo ar emulsiklis, o veikliosios medžiagos. Parduotuvėlėje rengiami nemokami seminarai, kuriuose kosmetologė moko naudotis ir pamilti natūralią kosmetiką. Nomeda įsitikinusi, kad šios kosmetikos galia atsiskleidžia tuomet, kai ji naudojama kompleksiškai: ja oda valoma, prausiama, drėkinama, maitinama.

Įdomybės

Savo produktams gaminti „Ambroozija“ naudoja ne tik aliejus, bet ir tokias įdomesnes medžiagas, kaip vingrūnę (melsvadumblįSpirulina platensis) − veido kaukėje „Jumpyra“, vulkaninių uolienų miltelius − veido šveitiklyje „Žiezdrė“, kiaušinius – šampūne−muile „Mėnuo“. Visame graikų „dievų maisto“ asortimente bene labiausia mūsų tradicija alsuoja plaukų skalavimo maišeliai su vaistažolių mišiniais. Tai vienas autentiškiausių lietuviško maisto kąsnelių ant Olimpo dievų stalo.

Kam patiks: kas įpratęs naudoti kosmetiką pagal savo odos tipą ar konkrečius pageidavimus (susilpnėję kapiliarai, spuogai). Kam norisi natūralumo, bet nepatinka aliejai ir kitokie riebalai. Kas mėgsta po ranka turėti visą kosmetikos liniją nuo prausiklio iki kaukės. Kas nežino, ko nori – ras.

Kas suabejos:
kam patinka kosmetiką gaminti pačiam ir kiekvieną medžiagą pažinti atskirai. Kas turi savo mėgstamus derinius, konsistencijas ir unikalius gyvų substancijų naudojimo įpročius.

Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *