Pasidaryk pati: losjonas vyrams

vyro_veidas

Greitai susigerti, prabangiai ir gaiviai kvepėti, nepalikti žymių, tačiau išlaikyti malonų, tik Jam juntamą jausmą. To paprastai vyrai tikisi iš kone vienintelės savo kosmetikos priemonės – losjono, todėl nė nebandykite jiems piršti aliejinio kremo ar net paties gryniausio aliejaus. Visgi, nuostabus kompromisas gali gimti ir iš pačių natūraliausių sudėtinių dalių.

Tokio losjono paslaptis – vandens pagrindas, kurį papildo perpus mažesnis lengvų ir greitai besigeriančių aliejų kiekis. Vandenį ir aliejus sujungia tirštinantys ksantano milteliai – vienintelė šio losjono funkcinė medžiaga, plačiai naudojama maiste ir kosmetikoje. Pasitelkus jį be jokio kaitinimo gautas gelio konsistencijos losjonas puikiai geriasi ir nepalieka riebios plėvelės. Jūsų vyriškiui užteks vien tik jo – hidrolatais prieš tai purkštis nereikia!

Losjonui (60 ml) reikės:

40 ml levandų hidrolato (tinka ir hamamelių, kedrų, santalo, frankincenso ar kitas)
ant peilio galo ksantano miltelių
10 ml abrikosų kauliukų aliejaus
10 ml migdolų aliejaus
6 lašų vitamino E (konservantas)
eterinių aliejų derinio*

Į hidrolatą iš lėto suberkite ksantano miltelius ir gerai išmaišykite. Palikite 1-2 valandoms, kad išbrinktų. Į sutirštėjusią hidrolato bazę supilkite jau paruoštą aliejų, vitamino E ir eterinių aliejų mišinį. Kantriai plakite, kol viskas susijungs. Pabaigoje vis dar galite matyti smulkių vandens lašelių, tačiau tai nieko bloga – losjonas puikiai pasiskirto ant odos. Buteliuką su losjonu vertėtų laikyti šaldytuve ir prieš naudojimą suplakti.

* Savo gaminamą losjoną galite praturtinti norimo kvapo ir paskirties eterinių aliejų deriniais. Šalia eterinio aliejaus pavadinimo pateiktas skaičius nurodo lašelių skaičių. Nurodytų proporcijų derinius rekomenduojama maišyti į tokį bendrą mišinio kiekį, koks nurodytas losjono recepte (60 ml – 6 lašai; 0,5 proc. koncentracija).

Rytų dvelksmas
(jautriai odai)

4 bosvelijos
2 pačiulės

arba

3 santalo
3 pačiulės

Paslaptingo, rytietiško kvapo pačiulė padeda uždegimų varginamai odai, saugo ją nuo infekcijų ir veiksmingai regeneruoja. Jos savotiškas aromatas puikiai dera su gaivia, kiek kamparinga bosvelija ar švaraus kvapo santalu.

Žemiška energija
(sausai odai)

4 santalo
2 vetiverijos

Vėsinantis, stabilizuojantis eterinių aliejų mišinys dvelkia pamatine ramybe, vėsa, subtiliu dūmo ir medžio aromatu. Žemės elementui priskiriami santalas ir vetiverija padeda karščio ir dehidratacijos kamuojamai odai – ją drėkina, ramina, maitina. Dėl santalo balansuojamojo poveikio šis mišinys tinka ir riebiai odai prižiūrėti.

Stipraus vyro kvapas
(riebiai odai)

3 kipariso
2 kadagio

Kiparisas pasižymi vyriška energija, jam būdingas sodrus dūmų ir medžio kvapas, kiek švelnesnis už kadagio. Kiparisų šeimos spygliuotis kadagys turi ryškų dūmų kvapą, tad judviejų dermė dažnai įtinka vyrams. Kiparisas ir kadagys tinka riebiai odai prižiūrėti, puikiai sutraukia, gydo žaizdas, tonizuoja ir dezinfekuoja. Šį mišinį taip pat galima papildyti citrusiniais kvapais.

Subtili dermė
(visiems odos tipams)

4 kipariso
1 bosvelijos
1 rožės

Stabilumo suteikiantis kiparisas, raminanti bosvelija ir meilės kupina rožė padeda sujungti protą ir jausmus. Vėsaus vyriško aromato derinys tinka visiems odos tipams, nes jame gaiviai tonizuojantį kiparisą papildo jautria oda besirūpinanti bosvelija ir rožė.

Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *