Pasidaryk pati: odekolonas vyrams pagal senovinį receptą

odekolonas

Kai rytais tėtis švariai nuskustą barzdą suvilgydavo gelsvu aitriai kvepiančiu skysčiu, namai taip pakvipdavo drėgna žeme, medžiu ir sakais, kad net užimdavo kvapą. Toks trumpas, bet ryškus odekolono kvapo kirtis neįtikėtinai stipriai skyrėsi nuo to, kaip save puošdavo ir kvėpino mama. Galbūt dėl to odekolonas iki šiandien – garbi vyrų prerogatyva.

Pirmasis odekolonas buvo sukurtas 1710 metais, Kelne. Pagal savo gyvenamąją vietą odekolono kūrėjas italas Johannas Maria Farina šį kvapųjį vandenį pavadino Kelno vandeniu (pranc. Eau de Cologne). Netrukus tokius odekolonus ėmė gaminti dauguma Europos kvepalų kūrėjų, nors su pačiu jo pradininku neturėjo nieko bendra.

Johannas Maria Farina

Johannas Maria Farina

J. M. Farinos sukurtas odekolonas buvo skirtas tiek vyrams, tiek moterims ir, priešingai nei šiandien, nebuvo laikomas vien priemone po skutimosi. Citrusine gaiva kvepiantis Kelno vanduo buvo vertinamas dėl savo vėsinamųjų, dezodoruojamųjų ir antiseptinių savybių. Ne veltui Napoleonas jį visuomet imdavo į žygius ir sunaudodavo apie 600 buteliukų per metus. Odekolono kokybę užtikrindavo itin gryna vokiška bulvių degtinė ir eterinių aliejų mišinys. Geras odekolonas buvo brandinamas pusmetį, labai kokybiškas – net metus.

Eau de Cologne

Eau de Cologne

Turint keletą aromatinių priemonių ir vietoj etilo alkoholio naudojant švarią kokybišką degtinę ar aliejų galima atkurti populiarios receptūros odekoloną. Jums reikės:

100 ml grynos degtinės ar aliejaus
24 lašelių bergamočių eterinio aliejaus
12 lašeliai citrinų eterinio aliejaus
12 lašeliai levandų eterinio aliejaus
7 lašelių nerolio eterinio aliejaus
2 lašeliai rozmarinų eterinio aliejaus

Sumaišę visus eterinius aliejus supilkite juos į degtinę ar aliejų. Gerai išmaišykite. Jei oda sausa, vietoj degtinės rinkitės aliejų (tinka migdolų, sezamų, kokosų, simondsijų). Naudokite veido odai gaivinti, vonioms, masažams. Jei planuojate būti saulėje, šiuo mišiniu nesilepinkite, nes dėl didelės jame esančių citrusinių aliejų koncentracijos padidėja odos jautrumas. Savąjį odekoloną laikykite tamsioje ir vėsioje vietoje, kad subręstų.

(Pagal P. Davis „Aromaterapija nuo A iki Ž“)

Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *