Pasidaryk pati: mišiniai nuo celiulito

be_celiulito

Celiulitas, su kuriuo stojame į kovą kone kiekvieną vasarą, neretai būna laikomas vien kosmetine problema. Yra įvairių versijų, aiškinančių jo radimąsi bei priežastis, tačiau aišku viena – paodyje besikaupiantys riebalai ne tik žaloja jungiamąjį audinį – taip atsiranda apelsino žievelės oda, bet ir sutrikdo limfos cirkuliaciją, nuodingųjų medžiagų šalinimą. Kad šis sluoksnis sujudėtų, reikalingos ne tik tinkamai parinktos priemonės, bet ir – neišvengiamai – sveika mityba bei lengva mankšta.

Aromaterapinės priemonės, derinamos su sveiku ir aktyviu gyvenimo būdu, gali padėti sumažinti celiulito požymius. Tam tikri eteriniai aliejai veikia detiksikuojančiai, padeda šalinti toksinus, sujudina limfinę sistemą, varo skysčius ir reguliuoja hormonų veiklą. Siekiant efektyvesnio rezultato rekomenduojama juos kartas nuo karto pakeisti, todėl džiugu, kad celiulito gydymui tinkančių aliejų yra išties nemažai.

ETERINIAI ALIEJAI ATSARGUMO PRIEMONĖS
Dirvinių mėtų Naudoti tik mažomis dozėmis, gali dirginti odą,  netinka maitinančioms krūtimi.
Greipfrutų, bergamočių, apelsinų, citrinų, karčiojo citrinmedžio Nerekomenduojami naudoti vasarą dėl galimo odos jautrumo saulei.
Lanksčiųjų citrinžolių, pelargonijų Didelė koncentracija gali dirginti odą.
Vakarinių tujų Nenaudoti nėščiosioms ir maitinančioms krūtimi, sergančioms epilepsija.
Laukinių pankolių Nenaudoti iki 18 metų, nėščiosioms, sergančioms endometrioze.
Rozmarinų Netinka sergančioms epilepsija.
Kadagių uogų Nenaudoti didelėmis koncentracijomis, taip pat nėščiosioms, sergančioms inkstų ligomis.
Mėtinių eukaliptų Nenaudoti nėščiosioms ir maitinančioms moterims, kitoms – tik mažomis dozėmis ir ribotą laiką.
Juodųjų pipirų Naudoti tik nedidelėmis dozėmis ir gerai atskiestą.
Atlasinio kedro Nenaudoti nėščiosioms.
Laukinių morkų sėklų, kiparisų, penkiagyslių mirtenių, čiobrelių, salierų sėklų

Iš minėtų aliejų galima pasigaminti veiksmingą anticeliulitinį mišinį naudojant bazinį aliejų (migdolų, kokosų simondsijų, abrikosų kauliukų, lazdyno riešutų ar kito) ir pasirinktus eterinius aliejus (iki 3 proc. koncentracijos). Pavyzdžiui, 95 ml bazinio aliejaus sumaišyti su 30 – 60 lašų eterinių aliejų mišinio.

Naudojant tokią priemonę nuo celiulito svarbiausia ją gerai įmasažuoti į pažeistą odą. Tai daryti galima su vonios šiūruokle, šepečiu ar masažine pirštine. Efektas bus dar geresnis, jei mišinio sudėtyje jau bus masažinę funkciją atlikančių dalelių, kurios kiekvienu judesiu skatintų kraujo cirkuliaciją. Tam neretai naudojamas ekologiškas rudasis cukrus, Himalajų druska, riešutų kevalų ar gėlių milteliai.

Kad šveičiančiosios dalelės ne tik masažuotų, bet ir pasižymėtų valančiu ir apytaką skatinančiu poveikiu, galima išbandyti„Arza“ gintaro smėlį. Gintaro smėlyje yra gintaro rūgšties, kuri giliai įsiskverbia į audinius, veikia detoksikuojančiai, jaunina ir patempia odą. Būtent dėl to mišinius su gintaru ant odos vertėtų palikti apie 20 minučių ir nuplauti tik paprastu vandeniu.

sudetines

Masažo aliejus su gintaro smėliu

45 ml sezamų aliejaus (ar bet kurio kito)
10 lašų pelargonijų eterinio aliejaus
10 lašų rozmarinų eterinio aliejaus
2−4 šaukšteliai gintaro smėlio

anticeliulitinis

Po dušo ar vonios gerai įtrinkite drėgną odą šiuo mišiniu, pamasažuokite ir kuriam laikui palikite. Jei aliejus susigėrė, smėlio likučius nubraukite ir odos neplaukite. Kitu atveju prasdamosi muilo nenaudokite.

Po savaitės šį mišinį papildykite naujais eteriniais aliejais, pavyzdžiui, keliais lašais juodųjų pipirų, greipfrutų ar kadagių. Stebėkite, kad bendra eterinių aliejų koncentracija 45 ml bazinio aliejaus neviršytų 30 lašų. Celiulito pažeistas vietas masažuokite kelis kartus per savaitę arba, jei įmanoma, kasdien ir taip − visą mėnesį.

***

KITI RECEPTAI

Mišinys masažui

95 ml lazdyno riešutų aliejus
10 lašų citrinakvapių eukaliptų eterinio aliejus
10 lašų citrinos eterinio aliejus
10 lašų kedrų eterinio aliejus
10 lašų kvapiųjų šalavijų eterinio aliejus
10 lašų kiparisų eterinio aliejus
10 lašų penkiagyslių mirtenių eterinio aliejus
Pagal „Advanced Aromatherapy“.

Mišinys voniai

30 ml migdolų aliejaus
3 lašai pelargonijos eterinio aliejaus
3 lašai kadagio eterinio aliejaus
3 lašai citrinos eterinio aliejaus
3 lašai pankolio eterinio aliejaus
3 lašai kipariso eterinio aliejaus
Šaltinis „Kvapų namai“.

Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *