Pasidaryk pati: aliejai ir jų mišiniai lūpoms

lupos

Ne kiekvienas vyriškis pripažins, tačiau kone kiekviena moteris galės patvirtinti, kad ypač žiemą tenka sukti galvą dėl sausų ir skilinėjančių lūpų. Tiesa, lūpų odelės lupimasis gali būti ir natūralus jos atsinaujinimo procesas, tačiau kai savaičių savaites jos pleišėja, yra šiurkščios ar net įtrūksta, būtina imtis gydymo priemonių.

Kadangi lūpų oda ypač plona ir jautri, nuo šalčio ir vėjo jas reikia saugoti ypač atidžiai. Padėti gali įvairūs lūpų balzamai, vazelinai, tačiau kad jie neveiktų priešingai – nesausintų odos, svarbu pasidomėti kokybe. Jei ne – verčiau riktis gyvosios kosmetikos priemonę ir ją pasigaminti namuose.

Lūpas saugantys aliejai

Lūpoms prižiūrėti tinka riebūs, tiršti ir giliai maitinantys aliejai. Tai žieminiai sviestmedžių aliejus, murmuru, mango sviestas, kakavos sviestas. Iš skystųjų aliejų lūpoms ypač vertingas ricinų aliejus, kuris suformuoja apsauginę plėvelę ir saugo nuo išdžiūvimo. Jautrią odelę stipriai regeneruoja, drėkina ir stangrina mėlynių sėklų, kokoso aliejus, sojų gemalų CO2 ekstraktas.

Į namie gaminamas lūpų priežiūros priemones vertėtų nepagailėti įdėti fitolių – aliejų, kuriuose buvo mirkyti vaistingieji augalai. Tam puikiai tinka medetkų, jonažolių, vaistinių ramunių fitoliai, taip pat tinka šių augalų CO2 ekstraktai.

Kad lūpų balzamas taptų dar efektyvesnis, o jo teikiama apsauga – dar didesnė, aliejų mišiniai praturtinami bičių vašku. Galima naudoti įprastą bičių vašką arba jį pakeisti prabangiu ir kvapniu gėlių vašku – rožių, jazminų, tuberozų, karnaubų ir kitais. Lūpų balzamo gamybos pabaigoje į jį dar įlašinus vitamino E, jis taps ne tiks stabilus ir ilgiau neges, bet ir stipriau saugos trapią lūpų odą.

Mišiniai

Norint pasigaminti veiksmingą lūpų priežiūros priemonę nereikia turėti daug aliejų ar kruopščiai dozuoti sudedamąsias dalis. Lūpas galima tepti ir grynu mango sviestu ar sviestmedžio aliejumi. Jei norisi kietesnės ir patvaresnės konsistencijos, mango sviestą galima sumaišyti su ištirpdytu bičių vašku.

Į ricinos aliejų įmaišius sojų gemalų CO2 ekstrakto ir vitamino E, išeis nuostabus, lūpas saugantis ir putlinantis lūpų balzamas. Tokį skystą mišinį galima sukietinti vašku, paskaninti kakavos sviestu, pakvėpinti vanilės ar kitu mėgiamu eliksyru.

Technologija

Lūpų balzamams be bičių vaško gaminti svarbių instrukcijų nėra. Aliejus tereikia sumaišyti, o jei naudojami aliejai-sviestai, juos lėtai ištirpdyti vandens vonelėje.

Jei į balzamus dedamas bičių vaškas, jo proporcijos priklauso nuo norimos lūpų balzamo konsistencijos. Norint pagaminti 15 ml kieto lūpų balzamo bičių vaško reikės daugmaž 3 gramų, kitų aliejų – apie 12 mililitrų. Jei norima kreminės konsistencijos, bičių vaško užtenka apie 1 gramą.

Beje, balzamus kietina ne tik vaškas, bet ir aliejai-sviestai, kurie normaliame būvyje yra kieti. Ir nors mišinio gamybos metu jie išlydomi, vėsdami vėl kietėja ir tirština visą aliejų mišinį. Kuo tokių aliejų bus daugiau, tuo gaminys bus kietesnis.

Lūpų balzamas su medumi (15 ml)

3 g vaško
4 g mango sviesto
8 ml erškėtrožių aliejaus
3 lašai vitamino E
medaus (ant šaukštelio galo)

lupu_balzamas

Indelyje, įmerktame į kaistantį vandenį, pirma ištirpdomas vaškas, o jam bebaigiant lydytis įdedamas mango sviestas. Kai abi medžiagos tampa skystos, indelis iškeliamas iš vandens, įdedama šiek tiek medaus, supilamas erškėtrožių aliejus ir pabaigoje įlašinamas vitaminas E. Viskas gerai išmaišoma ir supilama į indelį. Geriausias apie 3 mėnesius, bet tikrai sunaudosite greičiau.

Žymos: ,
Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *