Pagalba „tomis dienomis“

period_skausmai
Dažnai mėgstama sakyti, kad mėnesinės – ne liga. Ir nors iš tiesų jos yra lytinės sveikatos ženklas, kai kurioms moterims ši „sveikata“ kas mėnesį užgeriama sauja piliulių. Jei vaistais malšinamas skausmas – ne besidangstanti moteriška negalia, jį galima sušvelninti ir aromaterapija.

Tam tikri eteriniai aliejai, jų mišiniai gali palengvinti „tas dienas“. Masažui jie galėtų būti naudojami skiedžiant su migdolų ar sezamų aliejumi iki 3 proc. koncentracijos (8 lašai į 10 ml pasirinkto aliejaus). Masažuoti reiktų ne tik pilvo sritį, bet ir apatinę nugaros dalį.

Mėnesinių skausmai.
Nuo mėnesinių skausmų veiksmingai gelbsti šilti vandenyje išmaišytų eterinių aliejų kompresai, dedami ant pilvo. Tokiu antispazminiu poveikiu pasižymi balzaminių kėnių, ciberžolės, baziliko, mairūnų, levandų, ramunėlių, jazminų eteriniai aliejai. Atpalaiduojamai veikia su šiais aliejais atliekami apatinės nugaros dalies bei pilvo masažai.

Kai kurie spazmus švelninantys aliejai gausina mėnesines. Jie naudingi, jei „tos dienos“ užtruko ar jų laukiama, tačiau vengtini, kai kraujavimas ypač intensyvus. Tokie eteriniai aliejai yra kvapiųjų, vaistinių šalavijų ir miros. Šiuos, o dėl atsargos ir bazilikų, pankolių bei rozmarinų eterinius aliejus geriau naudoti menstruacinio ciklo pradžioje.

Gausus kraujavimas. Kraujavimą gali padėti sumažinti kiparisų, pelargonijų, rožių aliejai. Pastarasis sėkmingai sprendžia kone visas moteriško ciklo problemas: reguliuoja periodiškumą, negausina ir nemažina tėkmės, stiprina gimdą. Įsismarkavusį kraujavimą gali numalšinti ir arbatos. Geriamas trikertės žvaginės žolelių užpilas gali padėti sumažinti mėnesinių gausą, o ją lydintį skausmą įveikti dirvinio asiūklio užpilas.

Ciklo sutrikimai. Nuo menstruacinių sutrikimų sinergiškai veikia juodųjų eglių bei paprastųjų pušų eterinių aliejų mišinys. Jei vargina ir sunkios mėnesinės, galima taikyti ilgesnę terapiją. Nuo 4 iki 14 ciklo dienos kasdien pilvą tepti kvapiųjų šalavijų eterinio aliejaus tirpalu, o nuo 15 iki 28 dienos masažui naudoti kadagių, pušų ir bergamočių eterinių aliejų mišinį baziniame aliejuje.

„Toms dienoms“ galima ruoštis iš anksto. Apie jų artėjimą signalizuojančius besikaupiančius skysčius veiksmingai varo kiparisų eterinis aliejus – jo švelniu mišiniu galima išsitrinti dar drėgną kūną po vonios. Jei namuose yra dirvinių asiūklių, raudonėlių, bruknių lapų, pipirmėčių, apynių, šalavijų, rugiagėlių, takažolių arbatos, jos puodelis taip pat gali palengvinti artėjantį mėnesio išbandymą.

Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *