Pasidaryk pati: aliejų mišiniai sužvarbusioms rankoms

suzvarbusios_rankos

Artėjančią žiemą beveik pirma kalendoriaus praneša mūsų rankos. Vos paspaudus šaltukui jos ima šerpetoti, sudirgsta, todėl joms reikalinga ne tik vilnonė, bet ir sodrių aliejų pirštinė. Ypač riebūs ir tiršti aliejai-sviestai, bičių ir kitoks vaškas – tai tos priemonės, kurios patikimai stoja prieš speigą.

Šaltu oru rankų odai prižiūrėti tinka visi kietieji aliejai-sviestai: sviestmedžių, mango, kakavos, kombo. Šiuos aliejus išsukus su skystaisiais – sezamų, nakvišų ar kitu – gaunamas medaus tirštumo rankų kremas. Jei reikia dar stipresnės apsaugos, šiame mišinyje galima ištirpdyti bičių vaško – jis ant odos suformuos apsauginę plėvelę ir apsaugos nuo atšiauraus aplinkos poveikio.

kvapnus_kremas

Kvapnus rankų aliejus

5 g kakavos sviesto
4 g sviestmedžių aliejus
7 g kokosų aliejus
5 ml sezamų aliejus
2,5 g bičių vaško (nebūtinai)
8 ml ramunėlių hidrolato (nebūtinai)
5 lašai vitamino E (jei nenaudojamas hidrolatas, nebūtina)

Bičių vašką ištirpdyti aliejuose ir į gautą mišinį įpilti iki tos pačios temperatūros pašildytą hidrolatą. Maišyti, kol atvės ir tik tuomet įlašinti vitamino E. Jei bičių vaškas ir hidrolatas nenaudojamas, tereikia pašildyti kakavos sviestą, jame išsukti kitus aliejus ir gaminys baigtas. Jei pasitepus aliejų pagrindu pagamintu kremu bijoma ištepti paviršius, tereikia popierine servetėle nusausinti ant delnų ir pirštų galiukų esantį jo perteklių.

***

Kiti mišiniai rankoms

I

30 g sviestmedžių aliejaus
10 ml nakvišų arba agurklių sėklų aliejaus
10 ml sezamų aliejaus
10 lašų kvapiosios kanangos (Ylang ylang Extra), citrinų, Provanso levandų ir/ar pelargonijų eterinių aliejų (pasirinktinai)

Sviestmedžių aliejų išsukti su skystaisiais aliejais iki vientisos masės, įlašinti eterinius aliejus ir gerai išmaišyti. Sukūrė „Kvapų namai“.

II

30 g sojos vaško
5 g sviestmedžių aliejaus
5 g migdolų aliejaus
8 lašai norimo eterinio aliejaus

Visus aliejus ištirpdyti indelyje, gerai išmaišyti ir jiems bepradedant stingti įlašinti eterinių aliejų. Sukūrė „Gyvoji kosmetika“.

III

4 g bičių vaško
20 g kokosų aliejaus
20 ml migdolų aliejaus
8 ml sezamų aliejaus
8 lašai pelargonijų, pačiulių ar kito eterinio aliejaus

Ištirpdyti kokoso aliejų ir bičių vašką, į juos supilti skystuosius aliejus ir maišyti, kol atvės. Pabaigoje sulašinti eterinius aliejus. Sukūrė „Biokosmetikos akademija“.

IV
Kaukė rankų odai

2 arbat. š. medaus
2 arbat. š. hamamelių hidrolato
4 lašai levandų, kvapiosios kanangos arba citronų eterinio aliejaus

Sumaišyti visas sudedamąsias dalis. Švelniai įmasažuoti šiuo kremu rankas. Palaikyti 20 – 30 minučių, po to nuplauti šiltu vandeniu (be muilo). Sukūrė „Kvapų namai“.

Žymos: ,
Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *