Patarimai: riebios odos priežiūra

riebi_oda

Odos riebalai yra natūralus jos apsauginis sluoksnis, veikiantis kaip užkarda nuo išorinių veiksnių ir suteikiantis sveikatos bei grožio. Riebalų trūkumas, taip pat kaip ir perteklius, odai yra žalingas. Kai liaukutės jų gamina per mažai, oda netenka savo apsaugos, ima šerpetoti ir tampa atvira infekcijoms. Kai riebalų gaminama per daug, atsiranda spuogų, inkštirų ar išsivysto uždegimas.

Tam tikros augalinės substancijos pasižymi unikaliu poveikiu reguliuoti odos riebalų gamybą ir naikinti uždegimus sukeliančias bakterijas.

Riebiai odai prižiūrėti vertėtų rinktis jos nežalojančias, švelnias, tačiau veiksmingas priemones. Kasdieniam prausimuisi ypač naudingas vandeniu skiestas Gasulo molis. Iš šio molo ir hidrolato sumaišyta tyrelė yra puiki kaukė, švelniai šalinanti riebalų perteklių ir sutraukianti poras.

Bene subtiliausiai ir švelniausiai odą veikia gėlių vandenys – hidrolatai, kurie purškiami ant odos nusiprausus ar bet kada dienos metu ne tik ją gaivina, drėkina, bet ir turi terapinį poveikį. Riebiai odai ypač tinka odos blizgesį mažinantis mastikos, valantis ir riebalų gamybą reguliuojantis rozmarinų, nuostabiai kvepiantis sutraukiantis nerolio ir ramunėlių, tonizuojantis hamamelių, anibakterinis kedrų hidrolatas.

 Iš augalinių aliejų riebiai odai labiausia rekomenduojami riešutų ir sėklų aliejai. Neskiestus patogu naudoti lazdynų, graikinių riešutų, simondsijų aliejus, mišiniuose tinka puiklapių, dygminų, vynuogių sėklų aliejai. Uždegimus gydo ir poras sutraukiamedetkų fitolis, kurį galima naudoti gryną arba mišiniuose su kitais aliejais.

Bet kurio aliejaus ar jų mišinio veikimą sustiprina gerai pasirinktas eterinio aliejaus lašas. Tam tinka riebalų gamybą reguliuojantis šalavijų, greipfrutų, uždegimus gydantis levandų, dezinfekuojantis kedrų, santalų, antibakterinis kiparisų, laurenių,arbatmedžio eterinis aliejus.

Galima išbandyti tokios sudėties riebios odos aliejų:

Lazdyno riešutų aliejus
Vynuogių sėklų aliejus
Dygminų aliejus
Medetkų fitolis
Šalavijų eterinis aliejus

Kaip ir visus aliejus, skirtus odai prižiūrėti, juos būtina tepti ant drėgnos ir švarios odos. Drėgnu odos paviršiumi aliejus tepasi lengvai ir jo tereikia vos lašelio, be to, tik dėl drėgmės jis taip geriai susigeria ir nepalieka riebios plėvelės.

Ir pabaigai: ar žinojote, kad riebi oda sensta lėčiau? Bėgant metams odoje drėgmės ir riebalų vis mažėja, tad riebios odos savininkės jų išlaiko daugiau ir ilgiau išsaugo jaunystę.

Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *