Pasidaryk pati: mišiniai nuo uodų

apsauga_nuo_uodu

Apsauga nuo uodų gali būti natūrali, saugi ir gardžiai kvepėti. Tai įmanoma, nes tam tikri eteriniai aliejai pasižymi uodus ir kitus geliančius vabzdžius baidančiomis savybėmis, o žmogaus nosiai yra gardūs ir mieli. Reikia vos kelių aliejų ir tokį mišinį galima pasigaminti savo namuose.

Vabzdžiai nemėgsta intensyvių, aitrių, specifinių kvapų, todėl iškylaujant tinka kvėpintiskedrų, eukaliptų, levandos, citrinos, pačiulių, kvapiųjų citrinžolių, pipirmėtės, rozmarino eteriniais aliejais (daugiau čia). Šiais aliejais galima sudrėkinti drabužių kraštelius, praskiedus augaliniu aliejumi tepti odą arba gydyti niežinčius įgėlimus.

Štai keletas receptų, natūraliu būdu padėsiančių sumažinti vabzdžių atakas.

Aliejų mišinys

20 ml migdolų aliejaus
6 lašai pipirmėčių eterinio aliejaus
6 lašai pražangialapių mirtenių (arbatmedžio) eterinio aliejaus
9 lašai spindulinių eukaliptų eterinio aliejaus

Eterinių aliejų koncentraciją migdolų aliejuje galite keisti priklausomai nuo to, kaip mišinį naudosite. Grynus eterinius aliejus galima garinti aromatinėse lempose, jais tepti drabužius, o praskiedus – odą, niežinčias vietas. Šaltinis suite101.com.

Purškalas

40 ml distiliuoto vandens ir 40 ml alkoholio (arba vandens)
15 lašų kvapiųjų citrinžolių eterinio aliejaus
10 lašų tikrųjų levandų eterinio aliejaus
10 lašų rutulinių eukaliptų eterinio aliejaus
5 lašai tikrųjų citrinžolių eterinio aliejaus

Viską supilti į buteliuką su purkštuvėliu ir gerai supurtyti. Kadangi eteriniai aliejai sunkiai tirpsta vandenyje prieš naudojant būtina pakartotinai suplakti (tam nepripilkite buteliuko iki viršaus). Galima purkšti ant drabužių, odos. Šaltinis aromaweb.com.

Jei aliejų mišinių nenorite gaminti pati, ekologiškų prekių parduotuvėse galima rasti jau paruoštų.

Atsargumo priemonės. Prieš naudodami eterinių aliejų mišinius pirma pasitikrinkite, ar jie nesukelia alerginės reakcijos (išbandykite nedideliame odos plote). Grynų eterinių aliejų netepkite ant odos, saugi koncentracija mišiniuose – iki 3 proc. Patekus į burną ar akis neplaukite, o valykite paprastu aliejumi. Vaikams iki 2 metų ir nėščioms moterims naudoti nerekomenduojama.

Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *