Patarimai: brandžiai odai – argano aliejus

arganas_ozkos

Arganas – žodis, skambantis gan egzotiškai ir paslaptingai. Taip ir turėtų būti. Bet jei neišsigąsite šio naujo skambesio, tai tuoj pat sužinosite, kad tai – medis, augantis vienintelėje vietoje pasaulyje – pietvakarių Maroke ir po šį medį, siekdamos neprinokusių jo vaisų, karstosi tikros vietinės ožkos. Visos pasaulio moterys dėl to aukotų ne mažiau – iš argano kauliukų sėklų spaudžiamas aliejus yra bene pats vertingiausias natūralus jaunystės eliksyras.

Argano aliejus laikomas vienu brangiausiu pasaulyje augalinės kilmės aliejų. Įsigyti jo buvo galima tik Maroke ir čia Baltuoju Maroko auksu vadintas aliejus laikytas prabangos preke. Dabar argano aliejų spaudžia ne tik jo kilmės šalyje, jis paplitęs gurmanų virtuvėse ir kosmetikos priemonėse.

argano_branduoliai

Vietinės moterys argano aliejų iki šiol spaudžia senuoju būdu – rankomis. Visų pirma surinkti vaisiai džiovinami saulėje, vėliau iš jų išimamas kauliukas. Jame esančios sėklos tiesiogine prasme išdaužomos akmeniu ir spaudžiamos presu. Lašas po lašo besisunkiantis aliejus be galo brangus. Vienas argano medis per metus jo duoda apie 1 litrą.

spaudziamas_aliejus

Įstabi ne tik šio aliejaus vertė. Argano aliejus turi du kartus daugiau vitamino E nei alyvuogių aliejus ir yra ypač turtingas sočiosiomis riebalų rūgštimis. Dėl didelio vitamino E kiekio argano aliejus yra pirmas vaistas, stabdantis odos senėjimo procesus. Jis tinka sausai, brandžiai, jaunatvinių spuogų, infekcinių bėrimų kamuojamai odai, nagams ir plaukams, tinka prižiūrėti jautrią kūdikių ir vaikų odelę.

Nors argano aliejus gurmaniška priemonė ir kosmetikoje, jis nepaprastai taupus. Vos lašelio užtenka veidui sudrėkinti, o jau įpusėjus 30 ml talpos buteliuką išryškėja džiuginantys rezultatai. Oda minkštėja, lygėja, valosi ir atsinaujina. Pilkumą keičia gyvybė, smulkūs pažeidimai traukiasi ir dyla. Naudojant tiek dieną, tiek vakare oda spinduliuoja ramybe ir švara.O dabar apie kainas. Turint galvoje, kad tai yra vienas brangesnių aliejų, į jį galima investuoti kaip į metus galiojantį veido kremą ir nesukti galvos, kol šis nesibaigs. Tokiu atveju, kainos gana prieinamos: 30 ml – 36 Lt („Kvapų namai“), 100 ml – 41,66 Lt („Sveiki produktai“). Interneto parduotuvėse kokybiško ekologiško argano aliejaus kainos svyruoja toje pačiose skalėje.

Ar verta išbandyti? Sakyčiau, kad taip. Drąsiai rinkitės tą gamintoją ir pardavėją, kuriuo pasitikite, bet nedvejokite bandyti. Jei skundžiatės sausa, vystančia, spindesį praradusia oda, po poros savaičių reikalai turėtų pakrypti gerąja linkme. Tepkite plaukus kaip kauke, kūną, kaip pieneliu, naudokite kaip masažinį aliejų ar net šliūkštelkite į salotas. Maroko auksas žiba visur.

Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *