Patarimai: molio savybės odai

molio_kauke_veidui

Apie molio naudojimą kosmetikoje buvau girdėjusi ne vieną kartą, tačiau tiek pat kartų vaikščiojau aplink dvejodama, ar verta jį bandyti. Kažkoks tylusis skeptikas man baksnodavo, kad žiū, tau tuoj įsiūlys viską, kas mėtosi aplink, net molį. Tačiau neatsispyrusi smalsumui nusprendžiau, kad geriau pirma pabandyti, o tik po to burnoti.

Įvairių rūšių kosmetinio gydomojo molio buvau pastebėjusi ne vienoje ekologiškos ir natūralios kosmetikos parduotuvėje, tad norėdama nuo kažko pradėti daug nesirinkau – mano namuose atsirado prancūzų gamintojo „Ciel d‘Azur“ baltasis molis (300 g, apie 33 Lt).

Anot gamintojo, šis molis kasamas Prancūzijoje, Centriniame masyve, yra 100 proc. mineralinis, nejonizuotas, turtingas oligoelementų ir mineralinių druskų (silicio, magnio, geležies, kalio ir kt.). Kosmetinė molio nauda pasižymi tuo, kad jis lyg kempinė sugeria odos paviršiuje esančius nešvarumus, riebalus, ištraukia kenksmingąsias medžiagas ir vietoj to odą praturtina savo gydomosiomis savybėmis.

Molis labai tinka odai su užterštomis poromis, nes jas išvalo ir sutraukia, taip pat rekomenduojamas tai, kurią vargina spuogai, nelygumai, įvairūs sudirgimai. Jį gali naudoti ir riebios, ir sausos odos savininkės, tik pastarosiomis tai daryti reiktų rečiau ir trumpiau. Kadangi molis skatina kraujo apytaką, aprūpina ją deguonimi, jis puikiai lygina smulkias raukšleles, gaivina, balina, tonizuoja.

Kadangi viskas skamba labai gražiai, man rūpėjo tai patikrinti. Kai nusiperki molio, gauni kažką panašaus į miltų pakelį su keliais receptais, kaip ir kur naudoti. Aš išbandžiau keletą būdų, kuriais ir noriu pasidalinti.

1. Veido prausiklis.

Nedideliame indelyje (tik ne metaliniame!) praskieskite molį geriamuoju vandeniu iki blynų tešlos tirštumo ir palaikykite apie 20 minučių. Po šio laiko molis „aktyvizuojasi“ ir tampa nepaprastai veiksminga kosmetikos priemone. Lyg skystuoju muilu plaukite juo veidą (galite ir kūną) lengvai masažuodamos kelias minutes. Atsargiau ypač sausos odos savininkės – molis sugeria viską, ką randa ant veido, tad mėgaukitės juo trumpiau arba rečiau.

molio_kauke

2. Valomoji veido kaukė.

Paruošimo principas toks pats kaip ir prausiklio. Pagamintą molio ruošinį storai užtepkite ant veido ir palikite 10-15 min. Ypač tinka odai su išsiplėtusiais kapiliarais, turinčiai uždegimų, spuogelių, užsiteršusių porų. Nuvalę kaukę dar drėgną odą patepkite nerafinuotu šalto spaudimo kosmetiniu aliejumi.

3. Plaukų kaukė.

molio_kauke_plaukams

Tokiu pat būdu paruoškite atitinkamą kiekį molio plaukams. Gauta mase gerai įtrikite galvos odą, ištepkite plaukus. Į mišinį galite įplakti ir kiaušinio trynį – kaukė bus dar veiksmingesnė. Po 20 min. nuplaukite. Pastebėsite, kad molis labai gerai išplauna visus nešvarumus (galima nebenaudoti šampūno), stiprina plaukus, gydo galvos odą, apsaugo nuo slinkimo ir lūžinėjimo.

Molio naudojimo būdų yra ir daugiau. Kiti jį pila į vonias, net geria. Bet pati kol kas lieku prie savo išbandytųjų: molis ir vanduo – tai tik pradžia, nuo kurios galima sukurti visą grožio istoriją.

Žymos: ,
Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *