Pasidaryk pati: veiksmingi aliejų mišiniai

alieju_misiniai

Augaliniai aliejai − tai pačios tyriausios ir tikriausios grožio substancijos, gautos tiesiai iš gamtos. Juos naudoti odos priežiūrai yra saugu, paprasta ir visuomet veiksminga. Dar veiksmingesni yra kelių aliejų mišiniai − paprasčiausios kosmetikos priemonės, galinčios gimti kiekvienuose namuose. Tereikia vadovautis keliomis rekomendacijomis, o visa kita yra įžvalgos ir patyrimo reikalas.

Be abejo, kuriant aliejų mišinius neapsieinama be žinių apie pačius aliejus. Koks aliejus kokiomis savybėmis pasižymi galima sužinoti natūralios kosmetikos puslapiuose, be to, glaustai apie tai buvo rašyta ir čia. O jei jau esate atradusios savuosius, galima pereiti prie techninės dalies.

Maišant aliejus verta prisiminti kelias paprastas taisykles.

Veiksmingam mišiniui sukurti naudokite bendra savybe pasižyminčius aliejus. Pavyzdžiui, brandžiai, vystančiai odai puoselėti greičiausia rinksitės tuos, kurie turi daug vitamino E ir skatina ląsteles atsinaujinti (alyvuogių, saulėgrąžų, kviečių gemalų, argano ir pan.), giliai drėkina (sezamų, avokadų ir pan.), mažina raukšleles (nakvišų, agurklių, vynuogių kauliukų, simondsijų ir pan.).

Sudėtinių dalių proporcijos priklauso nuo aliejų konsistencijos ir veiksmingumo. Mišinio pagrindu geriau rinktis lengvos konsistencijos, greitai įsigeriančius aliejus, tokius kaip saulėgrąžų, abrikosų, makadamijų, o ne, pavyzdžiui, tokį sunkų kaip avokado. Lengvi aliejai greičiau patenka į odą ir į ją „atneša“ kitas mišinio sudėtines dalis. O jomis gali būti sunkesni, tirštesni ir veiksmingesni (vaistinių augalų) aliejai: kviečių gemalų, nakvišų, agurklių, šaltalankių, erškėtrožių aliejai, taip pat fitoliai. Tokių aktyviųjų aliejų mišiniuose reiktų naudoti iki 20 proc.

Jei mišinyje naudojate eterinių aliejų, jų neturėtų būti daugiau nei 5 proc. Saugiausia eterinių aliejų proporcija mišinyje yra 2,5 proc., pvz., 20 ml aliejaus ar aliejų mišinio ir 10 lašų eterio aliejaus (galima – ne vienos rūšies).

Rinkitės aliejus, kurių poveikis jums tinka. Nors, pavyzdžiui, medetkų fitolis labiau priskirtinas riebesnei odai, jis gali puikiai tikti sausos, sudirgusios odos savininkėms, nes gerai malšina uždegimus, sutraukia, ramina ir gydo. Toks mišinys, praturtintas kitais, drėkinančiais ir giliai maitinančiais aliejais, gali būti nepakeičiama sausos odos priemonė.

Esant rimtoms odos problemoms verčiau pradėti nuo pavienių aliejų. Jei oda mišri, ją vargina bakterinės ligos, oda sudirgusi pavieniais plotais, vertėtų rinktis kuklesnį aliejų mišinį arba aliejų naudoti vieną. Efektyvesniu aliejumi (pvz., agurklės), galima tepti tik problemines vietas, žiūrėti, kaip veikia, ir, jei norėsis, tuomet maišyti.

Aliejų mišiniai kuriami tiesiog juos maišant. Nereikia nė šildyti, nė į mišinius dėti aliejus jungiančių priemonių. Supilkite visus aliejus į indelį, užsukite ir gerai supurtykite. Laikykite vėsiai, atokiau saulės spindulių ir suvartokite per mėnesį (priklausomai nuo sudėties).

Prieš naudodami, juolab – maišydami aliejus, kiekvieną išbandykite ant odos (išskyrus eterinius!). Kai kurie aliejai šiek tiek dažo, tonuoja, be to, nepaisant jų natūralumo, gali pasireikšti alerginės reakcijos. Duokite sau laiko aliejus pamėgti ir įvertinti kaip individualybes, o tuomet galėsite juos telkti rimtesniems iššūkiams. Sėkmės!

Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *