Enciklopedija: kosmetikos sertifikatai

kosmetikos_sertifikatai
Sertifikatas – tai tam tikras kosmetikos kokybės garantas. Sertifikato ženklelio, nesvarbu, žyminčio jo natūralumą ar ekologiškumą, buvimas ant pakuotės jau savaime reiškia, kad gaminyje nėra parabenų (cheminių konservantų), naftos produktų, dirbtinių kvapiklių, dažiklių, hidrintų aliejų, glikolių, šiurkščių prausiklių (SLE, SLES), dietanolaminų (DEA), trietanolaminų (TEA) ir kitų žmogui bei aplinkai kenksmingų medžiagų.

Nepaisant šios nuostatos, Europoje naudojami kosmetikos sertifikatai vienas nuo kito šiek tiek skiriasi. Vieni yra griežtesni, kiti liberalesni, vienų kokybė matuojama procentais, kitų pagal sudarytus sudėtinių dalių sąrašus, produktų tipus ir pan.

Tiesa, nė vienas sertifikatas nenurodo 100 proc. natūralios ar ekologiškos sudėties, tad liekantis procentas yra kitos, neaugalinės ar nenatūralios (sintetinės) medžiagos. Tačiau gera žinia yra ta, kad net ir šios medžiagos nėra iš juodojo sąrašo, taigi negali mums pakenkti. Norėdami išsirinkti būtent tokį produktą, ant pakuotės ieškokite žemiau vardijamų sertifikatų ženklelių. Tai – populiariausi ir dažniausia sutinkami sertifikatai.

***

ecocert

„Ecocert“ – bene geriausiai pasaulyje žinomas prancūzų sertifikatas, kurį galima rasti ant maisto, kosmetikos, valiklių, kvapų, tekstilės gaminių.

Reikalavimai:
nustato, kad ekologišku besivadinantis gaminys savo sudėtyje turi turėti bent 10 proc. ekologiškų ingredientų ir bent 95 proc. natūralių. Natūraliu besivadinantis gaminys savo sudėtyje turi turėti tik 5 proc. ekologiškų ir 95 proc. natūralių ingredientų.

Pastabos: visame produkte privaloma naudoti, palyginti, mažai ekologiškų ingredientų (mažiausia riba 5 proc. ir 10 proc.).

***

BIO            ECO

„Cosmebio“ – prancūzų kosmetikos gamintojų asociacija, kontroliuojama „Ecocert“. Yra du sertifikavimo tipai: BIO ir ECO.

Reikalavimai:
 • BIO – ekologiškas gaminys: sudėtyje turi būti bent 10 proc. ekologiškų ingredientų ir bent 95 proc. natūralių ingredientų (kaip ir „Ecocert“).

• ECO – aplinkai draugiškas gaminys: sudėtyje turi būti bent 5 proc. ekologiškų ingredientų ir bent 95 proc. natūralių. Esminis skirtumas nuo „Ecocert“ yra tas, kad šiame gaminyje esančios augalinės medžiagos gali būti tik 50 proc. ekologiškos („Ecocert“ gaminiuose – 95 proc.).

Pastabos: BIO ženklelio reikalavimai yra tokie patys kaip ir „Ecocert“, tačiau ECO (nors pavadinimas ir klaidina) keliami reikalavimai šiek tiek liberalesni.

***

BDIH

BDIH – Vokietijos gamintojų patvirtintas sertifikatas, nustatantis, jog kosmetikoje naudojamos medžiagos turi būti natūralios (bet nebūtinai ekologiškos).

Reikalavimai: gaminiuose dauguma naudojamos natūralios medžiagos (yra nustatytas sąrašas). Ekologiškų ingredientų dalis taip pat apibrėžiama specialiu sąrašu: jei naudojamas sąraše esantis augalas, jis būtinai turi būti ekologiškas.

Pastabos: palyginti su kitais, BDIH sertifikato keliami reikalavimai paremti ne procentinėmis dalimis, o specialiais sąrašais. Kosmetika su BDIH ženkleliu vadinama natūralia, bet ne ekologiška.

***

NaTrue3

NaTrue – vokiečių įdiegtas kosmetikos sertifikatas, keliantis trijų griežtumo lygių (tai žymi žvaigždutės) reikalavimus, kurie svyruoja priklausomai nuo produkto tipo.

• NaTrue***: nustatyta, kad natūralių medžiagų produkte turi būti 20 – 90 proc., o naudojamos natūralios medžiagos privalo būti 95 proc. ekologiškos.
• NaTrue**: natūralių medžiagų turi būti 15 – 90 proc., o naudojamos natūralios medžiagos privalo būti 70 proc. ekologiškos.
• NaTrue*: natūralių medžiagų produkte turi būti 1 – 90 proc.

Pastabos: NaTrue** sertifikuota kosmetika vadinama natūralia su ekologiškais priedais, o NaTrue* – natūralia.

***

soil-association

„The Soil Association“ – bene griežčiausias kosmetikos sertifikatas, priimtas Didžiosios Britanijos žemdirbystės asociacijos.

Reikalavimai: kosmetikos gaminyje turi būti ne mažiau kaip 95 proc. ekologiškų ingredientų (skaičiuojant viso produkto kiekį, be vandens). Jei tam tikros medžiagos neįmanoma išgauti ekologišku būdu, reikalaujama ekologiškų ingredientų dalis turi būti ne mažesnė kaip 70 proc.

Pastabos: jei produkte yra 70 proc. ekologiškų ingredientų, etiketėje pažymima, jog jis „pagamintas su ekologiškomis medžiagomis“.

Lyginamąją sertifikatų lentelę galima rasti čia.

Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *