Pasidaryk pati: gintaro kaukė veidui

juros_gintaras
Ką paprastai mes žinome apie gintarą? Kad jis vadinamas Baltijos auksu, nors nelabai nutuokiame, kas čia reikšmingo. Be abejo, tai bene labiausiai graibstoma užsieniečių prekė, tuo tarpu mums ji įprasta kaip kasdienė druska. Ir, kas be ko, gintaras – tai senosios kartos papuošalas, kurio milijonais metų (50 mln. – jei tiksliau) datuojamas grožis sunkiai suvokiamas paikoms jauniklėms.

Tiesą sakant, nuo šio stereotipo jaučiuosi netoli „nuriedėjusi“ ir pati. Neturiu nė vieno gintarinio papuošalo, tiesa, iki šiol taip pat nežinojau, kas jame vertingo išskyrus istoriją ir nenumaniau, kad jis gali ne tik puošti.

Susitikimas prie gintaro arbatos su „ARZA gallery“ įkurėjais suformavo naują požiūrį į šį akmenį. Algina ir Rolandas Žalimai jau kuris laikas ne tik apdoroja Baltijos gintarą, bet gilinasi į jo gydomąsias galias, kuriomis nepasižymi joks kitas akmuo, augalas ar organizmas.

Kas gaunama iš gintaro:

gintaro arbata. Mažus gintarėlius (tinka tik Baltijos jūros) reikia užpilti karštu vandeniu ir kurį laiką (15-20 min.) palaikyti. Vanduo savo spalvos nepakeičia, bet įgauna malonų prieskonį. Tai gintaro išskirtos medžiagos, kurios, panašiai kaip ir žalioji arbata, tonizuoja, atstato jėgas, sveikatina.
Gintaro smilkalai. Tai tie patys smilkalai, smilkomi bažnyčiose. Šiltas sakų kvapas pasižymi antiseptinėmis sąvybėmis, ramina, valo protą.
Gintaro rūgštis. Balti milteliai, kurių skonis panašus į citrinos rūgštį, o gydomosios galios siekia nuo imuniteto sirprinimo iki kovos su vėžinėmis ligomis. Žmogaus organizmas taip pat gamina gintaro rūgštį, tačiau jos dažnai neužtenka nuolat susiduriant su stresu ir fiziniu krūviu.
Gintaro aliejus. Aštroko kvapo, tamsiai rudos spalvos eterinis aliejus, išgaunamas gintaro lydymo metu. Beje, tuo pat metu susiformuoja ir gintaro rūgštis. Aliejus yra natūralus antiseptikas, spartina žaizdų gijimą, stiprina imuninetą, pasižymi antivirusinėmis sąvybėmis, suteikia energijos, regeneruoja ir jaunina odos ląsteles.
Gintaro smėlis / pudra. Priklausomai, kaip smulkiai apdirbtas gintaras, stambesni jo milteliai vadinami smėliu, smulkieji – pudra. Sumaišius su vandeniu ar aliejumi iš jų galima pasigaminti kaukę, kūno pilingą arba gelsvais milteliais tiesiog išsitrinti odą.

gintaro_pudra

Mane labiausia domino kosmetinė gintaro panaudojimo pusė, tad namuose išbandžiau gintaro pudrą. Tai labai smulkiai sumaltas gintaras, savo spalva ir konsistencija panašus į tikrą birią pudrą. Tačau iš tiesų šią pudrą sudaro smulkios ir kietos gintaro dalelės, kurios netirpsta vandenyje ir neįsigeria į odą.

Sakoma, kad gintarinės kosmetikos esmė yra jos energijos poveikis odai. Gintaras negali įsigerti, bet gali odai perduoti savo veikliąsias medžiagas, kurios yra ypač vertingos augalinės kilmės (gintaras – spygliuočių medžių sakai).

Kaip gaminama gintaro kaukė

Gintaro pudrą praskiedžiau medetkų fitoliu (galima ir bet kuriuo augaliniu aliejumi, o jei oda nesausa – ir paprastu geriamuoju vandeniu) ir 2-3 minutes maišiau. Pagaminta gelsvai žalsva tyrele tirštai padengiau veidą ir palikau 20 min. Praėjus šiam laikui švelniai pamasažavau odą – tai nuostabus pilingas – ir nuvaliau drėgna kempinėle. Procedūrą baigiau ant veido užtepusi kokosų aliejaus (galima naudoti bet kurį kitą aliejų ar organinį maitinamąjį kremą).

Gintaro kaukė valo odą, šalina riebalų perteklių, mažina raukšleles, patinimus, randelius, stiprina kapiliarus, neutralizuoja mikrobus ir virusus, jaunina ir atgaivina odą.

Nežinau, ar kalta saviįtaiga, gintaro energetika ar tiesiog geras pilingas, bet po kaukės oda iš tiesų atrodė skaistesnės ir lygesnė. Žiū, tuoj ant kaklo kabės gintariukas, saugantis nuo ligų ir juodųjų kėslų. O gal net ir norėčiau.

pudra_letena
Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *