Pasidaryk pati: alijošiaus sultys veidui ir plaukams

alijosius
Kai lauke tvyrantis -10 °C šaltis galutinai įveikė mano rankas, ėmiausi ieškoti vaistų. Minkštinantys ir rankas puoselėjantys aliejai, kremai jau nebeteikė vilčių, nes reikėjo skubiai gydyti skaudžius įtrūkimus, šerpetojimą ir perštėjimą. Nieko kito neliko, kaip prisiminti liaudies mediciną ir panaudoti iki šiol dekoratyvine gėle buvusį naminį alijošių.

Kaip pasakytų mano mama, alijošius tinka nuo visų ligų. Ji moka sutaisyti jo sulčių birzgalą, kurį reikia gerti kai tik ima kabintis gripas, o mažas žaizdeles, nudegimus ar pūlinius tuoj pat tvarsto alijošiaus kompresais.

Iš tiesų, alijošiaus pritaikymo būdų ir receptų yra įvairių, tačiau aš ėmiausi gryniausio: spaudžiau sultis ir vartojau.

Visų pirma nuskabytus porą lapų nuploviau ir nuliejau verdančiu vandeniu. To daryti gal ir nereikėjo, nes naudojau tik vidinį lapo minkštimą, tačiau jei trinsite košelę ir iš žievės, tokiu būdu dezinfekuoti būtina. Beje, vienur rašo, kad žievelės sultys gali alergizuoti, kitur pataria jų neišmesti. Neišbandžius nesužinosi.

alijosiaus minkstimas

Išpjovusi alijošius vidinę želė susukau ją į marlę ir išspaudžiau sultis. Indelį su šiuo ekstraktu keliolikai minučių įdėjau į šaldymo kamerą, kad sušaltų iki ledo kristaliukų. Sako, taip jos ilgiau laikosi. Paprastai sultys laikomos šaldytuve keletą dienų, tačiau geriau suvartoti kaip galima greičiau.

knyga

Tepti tinka visur, kur skauda, pleiskanoja, šerpetoja, yra įtrūkę. Galima drąsiai dėti ant žaizdelių, spuogelių ar pūlingų vietų. Aš sultimis nakčiai įtrinu rankas, veido odą, naudoju ir ryte – sultims įsigėrus į odą ant viršaus tepu kremą ar aliejų.

Receptų variantai:

Tonikas: į mineralinį ar virintą vandenį įlašinti alijošiaus sulčių ir jomis prausti / valyti veidą. Puikiai dezinfekuoja, mažina paraudimus, gydo žaizdeles ir randelius.

Kaukė veidui: į alijošiaus sultis įpilti kosmetinio ar ypač geros kokybės alyvuogių aliejaus, įdėti medaus, galima ir kaimiško kiaušinio trynį, ir tepti sausą, problemišką veido odą.

Kaukė plaukams: alijošiaus sultys, kiaušinis, alyvuogių aliejus, citrinos sultys. Tinka sausiems, nualintiems plaukams, pleiskanojančiai galvos odai.

Žymos: ,
Agnė
Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *