2010-01-19

Gyvos ir gydančios alijošiaus sultys

Kai lauke tvyrantis -10 °C šaltis galutinai įveikė mano rankas, ėmiausi ieškoti vaistų. Minkštinantys ir rankas puoselėjantys aliejai, kremai jau nebeteikė vilčių, nes reikėjo skubiai gydyti skaudžius įtrūkimus, šerpetojimą ir perštėjimą. Nieko kito neliko, kaip prisiminti liaudies mediciną ir panaudoti iki šiol dekoratyvine gėle buvusį naminį alijošių.

Kaip pasakytų mano mama, alijošius tinka nuo visų ligų. Ji moka sutaisyti jo sulčių birzgalą, kurį reikia gerti kai tik ima kabintis gripas, o mažas žaizdeles, nudegimus ar pūlinius tuoj pat tvarsto alijošiaus kompresais.

Iš tiesų, alijošiaus pritaikymo būdų ir receptų yra įvairių, tačiau aš ėmiausi gryniausio: spaudžiau sultis ir vartojau.

Visų pirma nuskabytus porą lapų nuploviau ir nuliejau verdančiu vandeniu. To daryti gal ir nereikėjo, nes naudojau tik vidinį lapo minkštimą, tačiau jei trinsite košelę ir iš žievės, tokiu būdu dezinfekuoti būtina. Beje, vienur rašo, kad žievelės sultys gali alergizuoti, kitur pataria jų neišmesti. Neišbandžius nesužinosi.

Išpjovusi alijošius vidinę želė susukau ją į marlę ir išspaudžiau sultis. Indelį su šiuo ekstraktu keliolikai minučių įdėjau į šaldymo kamerą, kad sušaltų iki ledo kristaliukų. Sako, taip jos ilgiau laikosi. Paprastai sultys laikomos šaldytuve keletą dienų, tačiau geriau suvartoti kaip galima greičiau.

Tepti tinka visur, kur skauda, pleiskanoja, šerpetoja, yra įtrūkę. Galima drąsiai dėti ant žaizdelių, spuogelių ar pūlingų vietų. Aš sultimis nakčiai įtrinu rankas, veido odą, naudoju ir ryte – sultims įsigėrus į odą ant viršaus tepu kremą ar aliejų.

Receptų variantai:

Tonikas: į mineralinį ar virintą vandenį įlašinti alijošiaus sulčių ir jomis prausti / valyti veidą. Puikiai dezinfekuoja, mažina paraudimus, gydo žaizdeles ir randelius.

Kaukė veidui: į alijošiaus sultis įpilti kosmetinio ar ypač geros kokybės alyvuogių aliejaus, įdėti medaus, galima ir kaimiško kiaušinio trynį, ir tepti sausą, problemišką veido odą.

Kaukė plaukams: alijošiaus sultys, kiaušinis, alyvuogių aliejus, citrinos sultys. Tinka sausiems, nualintiems plaukams, pleiskanojančiai galvos odai.

Kas alijošiaus ant palangės neaugina (ar taupo kitiems ekstra atvejams), yra natūralių jo produktų. Pavyzdžiui, alijošiaus želė (30 ml – 13 Lt), alavijų ekstraktas (3 g – 13 Lt). Dar nebandžiau, bet tikrai pabadysiu, nes bijau, kad mano oželis anksčiau laiko pames savo ragus.

Nuotrauka iš squidoo.com.

9 komentarai:

 1. Gal galima butu suzinoti alijosiaus birzgalo receptuka? :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aišku, sudėtis jo tokia: 3 supjaustyti alijošiaus lapai, gera stiklinė vyno (pvz., „Kagor“) ir keletas šaukštų medaus. Mažiausia 3 dienas palaikyti tamsioje šaltoje vietoje ir po šaukštą gerti tris kartus per dieną.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Rekomenduoju naturalu GNLD produkta "Aloe Vera gel".Isigysite pas sveikatos platintojus
  harmonija.visiems.lt

  AtsakytiPanaikinti
 4. Norėčiau pasidalinti, savo kailiu išbandytu, alijošiaus poveikiu.
  Istorija prasidėjo nuo to, kai mes su sese pasidarėme namie buduarą iš paklodžių ir susimeistravusios stalą iš svarmenų ir laikraščių bei užsidegėmę žvakę. Turbūt nutuokiate kas įvyko... Žvakė pargriuvo ir užsidegė laikraščiai. Griebiau tą degantį fakilą ir bėgte į vonia. Atsukau vandenį ir atrodė, kad viskas baigėsi, bet.....ramybė greitai baigėsi, kai pamačiau, kad vanduo nuo rankos nuplovė odą. Nežinau kokio laipsnio buvo nudegimas. Prisimenu,tik tai, kad labai išsigandau ir skausmas buvo siaubingas. Aišku mama pamačiusi išsigando neka mažiau. Nubėgo patarimo pas kaimynę, bet jos patarimas užpilti kamparo aliejaus ant mano mėsos buvo nekokia idėja, nes skaudėjo dar labiau. Pamatė nudegima tėtis ir moteriškėms pirštu prie smilkinio pasukiojo , kad kamparo aliejų užpylė. Tada užpurškė kažkokių putų nuo nudegimų, aišku man palengvėjo. Atrodytų istorija baigėsi. Ir kur tas alijošius? Tai va žaizda man negijo, niekaip negalėjo susidaryti natūralus šašas, taigi ir oda nesiformavo. Negalėjau lankstyri pirstų (nudegiau viršutinę plaštakos dalį)aišku man skaudėjo. Ir vieną dieną mama iš darbo grįžo su alijošiumi, jį nuplovus sutrynė, išspaudė sultys ir sumaišė su medumi ir šį beproto skaniai kvepiantį tirpalą pylė man ant žaizdos. Jis sudarė dirbtinį šašą. Kiek laiko truko gydymas net nebepamenu, bet nemažiau kaip tris savaites. Mano ranka sugijo ir tiesa pasakius neliko jokio rando (na gal vos vos oda toje vietoje tamsesnė). Ačiū alijošiui, medui ir tai moteriai, kuri davė tikrai gerą patarimą.

  AtsakytiPanaikinti
 5. O kaip pasigaminti alijošiaus geli?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Tiesiog minkštimą pertrinkite per sietelį. Dar galima įmaišyti ištirpintą sviestmedį, pasirinktą aliejų ir gerai išplakti. Turėsite gerą apsauginį kremą.

  AtsakytiPanaikinti
 7. o koki galiojimo laika turi pagamintas apsauginis kremas su alijosiaus geliu, kokosu aliejumi ir sviestmedziu?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Šaldytuve apie savaitę. Jei konservuojančių medžiagų (pvz., vitamino E), ilgiau.

   Panaikinti